BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan OHAL açıklaması

Haberi Paylaş

Tarih: 12 Haziran 2018 03:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Benim bir prensibim var, bir defa en büyük kamuoyu araştırması sandığın konulduğu gündür ve milletin orada vereceği karardır." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TGRT Haber, TVNET, Beyaz TV, Akit TV ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Meydanlarda bir büyük teveccühün olduğunu görüyorum. İnşallah bu teveccühle milletimiz işi ikinci tura bırakmadan kararını verecektir." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz bu muhalefetten ekonominin iyiye gittiğini hiç duydunuz mu? Ekonominin dört dörtlük olduğu günlerde dahi iyiye gittiğini duydunuz mu? Muhalefetin görevi her zaman beyaza 'siyah' demektir." diye konuştu. 

Erdoğan, "Bu CHP'nin mantığı hep yalanlar üzerinedir, anlayışı hep yalanlar üzerinedir." dedi. 

ÖZELLEŞTİRMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Özelleştirmeler) Yani biz zarar eden kamu kurumlarını asla tutamayız, tutmamalıyız." şeklinde konuştu. 

ZEYTİN DALI HAREKATI

Erdoğan, "Şu anda 4 bin 600'ü aşkın Afrin'de etkisiz hale getirdiğimiz terörist var. Halkımızı rahatsız eden ne kadar terörist varsa, son teröriste kadar, biz bu işin üzerine gideceğiz." dedi.

"CHP'NİN GÜNEYDOĞU'DA HİZMETİ YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin oralarda (Güneydoğu) en ufak bir hizmeti yok. Ondan dolayı Kürt kardeşlerimizin bunlara bakışı sağlıklı değil." diye konuştu.

KANAL İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesine ilişkin, Boğazın her an bir tehdit altında olduğunu belirterek, "Panama kanalı dendiği gibi Kanal İstanbul dünyada anılır hale gelecek, bu bakımdan bu çok önemli." ifadesini kullandı.

 

"HER BAYRAMDA BİNER LİRA VERECEĞİZ"

"Emekliye biz bayram ikramiyesini getirdik, şimdi diyor ki ’Onu biz vadetmiştik.’ Vadettiysen yap ama biz şu anda oturduk Sayın Başbakanla, Maliyeyle konuştuk, ’Biz bunu yapar mıyız? Yaparız. O zaman ’Her iki bayramda biner lira vereceğiz’ ve şu anda da bu para verilmeye başlandı."

KIRAATHANE PROJESİ

Şu anda projeler üzerinde mimar arkadaşlarımız çalışıyorlar ve öyle zannediyorum bu hafta içinde veya bayrama kadar projeler bitecek"

HER ÖĞRENCİYE KREDİ VEYA BURS VAR

"Her müracaat eden üniversiteli burs veya kredi alır. Geri gönderdiğimiz yok. Ama bunu bile yalan (Muhalefet) söylüyorlar."

"ÇİRKİN BİR POPÜLİZ"

"Çıkmış bir tanesi diyor ki ’Külliye’yi üniversitelere vereceğim, Çankaya’yı zaten kullanmayacağım.’ Bu çok çirkin bir popülizm. Havada karada kaparlar da öyle bir şey olsa, olmayacak zaten... Öyle bir şey söyle ki millet bunu makul karşılasın."

OHAL AÇIKLAMASI

"Seçimden sonra OHAL'e şöyle bir neşter vurabiliriz ama bir sıkıntı olduğunda OHAL yine geri getirilebilir"

BENİM MİLLETİM GEREKEN DERSİ VERECEK

"Benim milletim 24 Haziran’da kimin ne iş yaptığını bildiği için bunlara gereken dersi verecek."

(MHP’den isimlerin kabinede yer alıp almayacağı konusu) Burada ehliyet, liyakattir aslolan ve bu ehliyet liyakatle tabii parlamento sayısı nasıl oluşacak bu önemli. Bu sayı oluştuktan sonra, duruma göre değerlendirmesi yapılır. Yani MHP’ye gönül vermiş arkadaşlardan da istifade edilir. Yani buna göre bir değerlendirmeyle bizim burada ehliyet ve liyakate bakarak, güçlü isimlerle güçlü bir kabineyi kurmak gerekir"

S-400 AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "S-400’leri yeri geldiğinde kullanacağız" dedi

Kaynak:Posta
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL