BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Bereket, coşku, sevgi Ramazanda bir arada

Haberi Paylaş

Tarih: 13 Haziran 2018 13:07

Bereket, coşku, sevgi Ramazanda bir arada

Bereket, coşku, sevgi Ramazanda bir arada İpekyolu Belediyesi, yaptığı hizmet ve etkinliklerle, sonuna geldiğimiz Ramazan ayını vatandaşlarımıza dolu dolu yaşattı.

Farklı mekan ve zamanlarda düzenlenen etkinliklerimiz ana başlıklarıyla şöyleydi:

İFTAR ÇADIRI RAMAZAN SOKAĞI: Kent merkezinde kurulan iftar çadırı ve Ramazan Sokağı’nda Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz iftar sofrasında 200 bin vatandaşımız buluştu. Tasavvuf musikisi eşliğinde yapılan iftar yemeklerinin ardından etkinlik alanımızda, konser, tiyatro, söyleşi, Hacivat Karagöz vb.  etkinlikler katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

MAHALLE İFTARLARI: İpekyolu Belediyesi Ramazan geleneğini her yerde yaşatmak adına mahallelerimizi de unutmadı. Esenler, Selimbey, Buzhane, Bostaniçi TOKİ, Kevenli TOKİ, Ortanca ve Erçek mahallelerimizde toplamda yaklaşık 20.000 katılımla düzenlenen iftar yemeklerinin ardından yapılan Hacivat Karagöz gösterileri, pamuk şeker, palyaço, yüz boyama ve balon dağıtımı gibi etkinlikler hem yetişkinliklere hem de çocuklarımıza Ramazan’ın coşkusunu doyasıya yaşattı.

GIDA KOLİSİ DAĞITIMI: İpekyolu’nda bir diğer Ramazan’a özel etkinlik de gıda kolisi dağıtımıydı. Belediyemiz yetkili kurumlarca belirlenen ihtiyaç sahiplerine 5000 adet gıda yardımı kolisini Ramazan ayının bereketiyle vatandaşlarımızın evlerine taşıdı.

SEVGİYLE BÜYÜTELİM PROJESİ: İpekyolu Belediyesi toplum hayatının en önemli evrelerinden olan Doğum-Düğün ve Ölüm’de vatandaşlarımızın  acı ve mutluluklarına ortak olarak yalnız olmadıklarını hissettirebilmek adına başlattığı “HAYAT BOYU YANINIZDAYIZ” projesine, taziyesi olan vatandaşlarımıza yaklaşık 1 yıldan bu yana verdiği destek uygulamasının ardından, Ramazan ayıyla birlikte yeni doğan bebekler için “SEVGİYLE BÜYÜTELİM” uygulamasını ekledi. Ramazan ayında başlatılan uygulama çerçevesinde, ilçemiz sınırlarında doğan bebeklerimizin ailelerine Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk’ün kişiye özel tebrik mesajı ve hediyesinin yanı sıra, zıbın takımı, bebek bezi, şampuan, sabun, pudra, oyuncak, diş kaşıyıcı ve ıslak mendil gibi bebeklerin temel ihtiyaçlarını içeren bir hediye seti ve anne bakımı-sağlığına yönelik bilgiler içeren, uzmanlarca hazırlanmış broşürler yer alıyor.

MOBİL İPEK MASA ZİYARETLERİ: Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının İpekyolu’ndaki bir diğer yansıması da Mobil İpek Masa ekiplerimizin müşkül durumdaki ailelerimize yaptığı ziyaretlerdi. Çeşitli sebeplerle zorluklar yaşayan ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı ailelerimize, uzman ekiplerimizce yapılan sevgi ve merhamet ziyaretlerinde, sorun ve ihtiyaçlar yerinde belirlenerek çözümleri için gerekli birimlerimize bilgilendirme yapıldı.

İpekyolu Belediyesi 11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi bilinciyle yaptığı hizmetlerini bundan sonra da sürdürerek tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanında olacaktır.


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER