BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
ŞEHİR STADYUMU İLE İLGİLİ MÜJDELİ  HABER GELDİ

Haberi Paylaş

Tarih: 13 Haziran 2018 21:32

ŞEHİR STADYUMU İLE İLGİLİ MÜJDELİ HABER GELDİ

Vali Zorluoğlu, toplantıda bayramda alınacak tedbirlerin yanı sıra gündeme dair bazı konularda da basın mensuplarına bilgi vererek, Yeni Stadyum ve İskele Caddesinin yapımı ile ilgili de müjdeli haberler verdi.

Zorluoğlu, “Şehir stadyumu hep kamuoyunun gündeminde olan, sürekli gazetelerde tartışılan ve konuşulan bir konudur. Bu konuda bir son dakika gelişmesini de sizlerle paylaşmak isterim. Biraz önce Spor Genel Müdürlüğümüzün stadyumlarla ilgili Genel Müdür Yardımcısı ziyaretimize gelmişti. Bizde Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve belediye yetkililerimizle birlikte oturduk ve faydalı bir toplantı yaptık. Ardından Sayın Spor Bakanımızla görüştüm. Şöyle bir gelişme var. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığımızla mevcut stadyumun bulunduğu alanın, millet bahçesi olarak vatandaşın kullanımına açacağız. Yine Edremit ilçemizdeki hemen Galericiler Sitemizin yanında belediyemize ait arsa üzerinde 15-20 bin kapasiteli yeni bir stadyumun yapılması konusunda karşılıklı anlaştık. Bakanlığımız bu konuyu devletimizin yatırım planları arasına alınması adına Kalkınma Bakanlığımıza yazıyı yazdı” şeklinde konuştu.


Şu anki stadyumda yer alan tribünlerin yenileceği bilgisini de veren Zorluoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:


“Şu anki stadyumumuzun depremden sonra ağır hasar olduğu için kullanılmaz hale gelen şeref tribünün de içinde yer aldığı kapalı tribünü önümüzdeki hafta içinde yıkacağız. Aynı şekilde içinde yer alan eski spor salonunu da yıkacağız. Orayı temizleyeceğiz. Yeni stadyum yapılıncaya kadar o yıktığımız tribünün yerine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz süratli bir şekilde kaynak gönderecek ve orada portatif ve çok donanımlı bir yeni tribün inşa edeceğiz. O tribünün altında soyunma odaları ve kabinleri de olacak. Yeni stadyum için 2 yıllık bir süre ön görüyoruz. Yeni stadyum yapılıncaya kadar da mevcut stadyumumuzu Vanspor’un maçları için kullanacağız. Daha güzel bir tribünle bunu yapacağız. Van şehir stadyumu için önemli bir adımı attığımız ve iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Van’a son gelişinde bu müjdeyi vermişti. Van’ımız için hayırlı uğurlu olsun.”


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER