BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketmenin faydaları

Haberi Paylaş

Tarih: 17 Mart 2018 12:50

Günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketmenin faydaları

Günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin sağlık açısından mucizevi faydaları bulunuyormuş. Yapılan araştırmalar sonucunda günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketildiğinde 24 saatte vücudumuzda meydana gelen değişiklikler açıklandı.

Soğan sarımsak ve pırasa birçok yemekte kullanılıyor. Özellikle soğanlar içerdikleri antioksidanlar nedeniyle hem sinir sistemini hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyorlar. Yüzlerce yıldır soğan ve sarımsak alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor. Healthy Food Style'dan aktarılanlara göre günde 6 diş közlenmiş veya kızartılmış sarımsak yemeniz halinde 24 saat içinde vücudunuzda bu değişikler meydana geliyormuş:

4-6 saat: Metabolizmanız hızlanıyor. Depolanan yağlar yanmaya ve vücudunuzdaki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor. 6-7 saat: Sarımsağın antibakteriyel özelliği vücuda yayılıyor ve kan dolaşımınız düzenleniyor. Sarımsak bakterilerle savaşmaya başlıyor. 6-10 saat: Sarımsaktaki besinler hücresel seviyede vücudu savunup oksidasyondan vücudu koruyor.10-24 saat: Sarımsak aşağıdakileri gerçekleştiriyor:

Kolesterolü düzenliyor

- Damarları temizliyor ve kalp sorunlarına karşı koruyor- Tansiyonu düzenliyor

- Sinir sistemini güçlendiriyor

- Vücuda ağır metallerin girmesini engelliyor- Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor

- Yorgunluğu önlüyor

- Hücrelerin ömrünü uzatıyor


Kaynak:tımetürk
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SAĞLIK