BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Kadının Gücü Yeniden Gözler Önüne Serildi

Haberi Paylaş

Tarih: 03 Temmuz 2018 12:12

Kadının Gücü Yeniden Gözler Önüne Serildi

Genç kadın girişimci oluşturduğu atölyede eski eşyaları yeniliyor Van'ın İpekyolu ilçesinde yaşayan Nurgül Alpaslan isimli hasta bakıcısı, oluşturduğu atölyede eski eşyaları yeniliyor.

İpekyolu ilçesine bağlı Mahallesinde yaşayan ve bir bakım merkezinde hasta bakıcılığı yapan iki çocuk annesi Nurgül Alpaslan, kendi imkanlarıyla oluşturduğu atölyede eski eşyaları yeniliyor. Sehpadan demliklere, güğümden kavanozlara kadar evde kullanılamayacak durumda olan eşyaları yenileyerek vatandaşlara sunduğunu ifade eden Alpaslan, "Eskiyi Getir Yenile Götür projesi kapsamında insanların özellikle atık durumda olan eşyalarını burada yeniliyorum. Onlar da yenilediğim eşyalarını götürüp evlerinde tekrar kullanıyorlar" dedi.

Çocukluğundan beri el sanatlarına karşı ilgisinin olduğunu dile getiren Alpaslan, "Bunun için kursa gittim. Kursta boyama işlemini de öğrenince böyle bir proje yapayım dedim. Yaptığım şeyler herkesin ilgisini çekince yapmaya karar verdim" ifadelerini kullandı.

"Aile bütçeme katkı sunuyorum"

Bir bakım merkezinde hasta bakıcılığı da yaptığını dile getiren Alpaslan, iş dışındaki zamanını da atölyede geçirdiğini söyledi. İki işle uğraşmanın kendisini yormadığını dile getiren Alpaslan, "Gündüz bakım evindeysem iş çıkışı gelip atölyede çalışıyorum ya da gece çalışıyorsam gündüzleri bu işi yapıyorum. Ben işimi çok sevdiğim için zorluğunu görmüyorum. Yani hem hobi olarak yapıyorum hem de aile bütçeme katkı sunuyorum. Bu da beni mutlu ediyor" şeklinde konuştu.


Kaynak:internethaber
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL