BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Türkiye\'de Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üstüne Çıkacak

Haberi Paylaş

Tarih: 03 Temmuz 2018 16:52

Türkiye'de Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üstüne Çıkacak

Türkiye'de hava sıcaklıkları mevsim düzeyinin üzerine çıkmaya başladı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde hava sıcaklığı bugün 47.4 derece olarak görüldü.

Cizre'de Termometreler Bugün 47.4 Dereceyi Gösterdi .Temmuz ayı içerisinde Türkiye geneli için 'Kavurucu sıcaklık' uyarısında bulunuldu. Öte yandan Şırnak'ın Cizre ilçesinde bugün termometreler 47.4 santigrat dereceyi gösterdi. Ölçümlere göre Cizre, en yüksek sıcaklığın görüldü ilçe oldu.

Uzmanlar, kuzey ve iç kesimlerde sıcaklıkların artacağı uyarısında bulunurken Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde aşırı sıcaklıklar etkisini göstermeye başladı.

Termometreler bugün Şırnak'ın Cizre ilçesinde 47.4, Silopi ilçesinde 46.7, Mardin'in Dargeçit ilçesinde 46.4, Siirt'in Baykan ilçesinde 45.6 dereceyi gördü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde görevli uzmanlar, saat 10.00 ile 16.00 arasında kronik rahatsızlığı olan vatandaşların dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu. Bu saatlerde dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşların açık ve renkli kıyafetler giymeleri, bol bol su tüketmeleri konularında da uyarıda bulunuldu.


Kaynak:internethaber
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL