BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
İPEKYOLU’NDA YENİ İŞ YERİ RUHSATLARI SAHİPLERİ İLE BULUŞUYOR

Haberi Paylaş

Tarih: 11 Temmuz 2018 16:10

İPEKYOLU’NDA YENİ İŞ YERİ RUHSATLARI SAHİPLERİ İLE BULUŞUYOR

İpekyolu Belediyesi işyerlerinin ruhsatlandırma çalışmalarında süresiz ruhsat uygulamasından sonra yeni formatıyla düzenlediği ruhsatların dağıtımına başladı.

Söz konusu uygulama kapsamında işyeri açma ve çalışma ruhsatları yeni formuyla ve çerçevelenmiş olarak işyeri sahiplerine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk tarafından, teslim edildi.

Ruhsatların teslim töreninde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk: “ İl ve ilçemiz ekonomisinin can damarı sayılabilecek esnaflarımıza Belediye olarak her türlü desteği sağlamakta kararlı olduklarını ifade etti.”

 İşyerlerinin ruhsatlandırılması kapsamında pek çok yeniliği ortaya koyan İpekyolu Belediyesi,  2017 yılında 559,  2018 yılının ilk 6 aylık sürecinde ise 288 işyerini ruhsatını sahipleriyle buluşturdu.

İpekyolu Belediyesi’nin daha önce işyeri sahiplerine kolaylık sağlanması açısından hayata geçirdiği süresiz ruhsat uygulamasından sonra yeni formatı ve çerçeveleriyle teslim edilen ruhsatlar esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı. 


Kaynak:VAN
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL