BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
ÇELEBİ, “ANAP’IN İDEOLOJİK BİR SAPLANTISI YOK”

Haberi Paylaş

Tarih: 12 Temmuz 2018 11:26

ÇELEBİ, “ANAP’IN İDEOLOJİK BİR SAPLANTISI YOK”

Edremit İlçesindeki bir restoranda açıklamalarda bulunan Çelebi,Van'a ilk kez gelmesine rağmen Van'ı beğendiğini ve Van bölgesini özel olarak ele alacağını dile getirdi. Basın ile bir araya gelen Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim ÇELEBİ yerel seçimler için kolları sıvadı.

Çelebi,"Son seçimlerde de Cumhur İttifakını ve Cumhurbaşkanımızı destekledik. Eksikliklere rağmen ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanına halen ihtiyacı olduğunu gördük. Muhalefetinde ortaya bir şey koyamadığını gördük. Sadece sorunları ortaya koyup, sorunları yüksek sesle seslendirmeyle, vaat siyasetiyle bir şey olmadığını görüyoruz. Onun içinde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmeden sonra aktif bir şekilde Anavatan Partisi olarak istikrarın sürmesi için, devletin yoğun bir ekonomik saldırı içinde olmasından dolayı, devletin bir beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu gördük. Devletimize sahip çıkmanın, milletimize sahip çıkmak ile eşdeğer de olduğunu görerek geçmişte de devlet yönetmiş bir parti olarak, devlet aklıyla, aklı selim siyasetin ön plana çıkardık. Bu yüzden de doğrunun Sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu gördük. Onu da yoğun bir şekilde destekledik. Halkımızda bizim için en büyük hakemdir. Halkımızda o sağduyuyu gösterdi. Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde önemli işlere imza attı. Bu süreçte ciddi işler yapıldı. Şimdi hep beraber üretime yönelmeliyiz.

 

     Üretim olmadan kalkınma olmaz. Turizm alanındaki kayıplarımızı hızlı bir şekilde telafi etmemiz gerekiyor. Diğer tüm alanlarda Türkiye’nin kalkındıracak hamlelerin içine girmek gerekiyor. Biz Cumhurbaşkanımıza bu konuda fikirler veriyoruz. Kendisi de Anavatan Partisi önemsiyor ve Kurucu Genel Başkanımızı kendisine referans aldığını söylüyor. Bizde ülkemize katkı adına ve Türkiye’nin istikrarı için omuz vermeye her zaman hazırız. Son seçimlerde de Cumhur İttifakını ve Cumhurbaşkanımızı destekledik. Eksikliklere rağmen ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanına halen ihtiyacı olduğunu gördük. Muhalefetinde ortaya bir şey koyamadığını gördük. Sadece sorunları ortaya koyup, sorunları yüksek sesle seslendirmeyle, vaat siyasetiyle bir şey olmadığını görüyoruz. Onun içinde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmeden sonra aktif bir şekilde Anavatan Partisi olarak istikrarın sürmesi için, devletin yoğun bir ekonomik saldırı içinde olmasından dolayı, devletin bir beka sorunu ile karşı karşı olduğunu gördük. Devletimize sahip çıkmanın, milletimize sahip çıkmak ile eşdeğer de olduğunu görerek geçmişte de devlet yönetmiş bir parti olarak, devlet aklıyla, aklıselim siyasetin ön plana çıkardık. Bu yüzden de doğrunun Sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu gördük. Onu da yoğun bir şekilde destekledik. Halkımızda bizim için en büyük hakemdir. Halkımızda o sağduyu gösterdi. Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde önemli işlere imza attı. Bu süreçte ciddi işler yapıldı. Şimdi hep beraber üretime yönelmeliyiz. 50 ilimizde  teşkilatımız var ama bunu 81 ilimize yayacağız. ANAP Türkiye’nin partisidir. Herhangi bir bölgenin, bir etnik yapıya kendine dayandıran bir siyasi parti değil. Türkiye’nin tamamından oy alabilen nadir partilerden bir tanesidir. Ben her yerde de söylerim. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra 30-35 yıllık süreçten bahsediyorum. Bu dönemden sonra her 2 insandan oy alan 2 parti var. Birisi mevcut iktidar partisi, diğeri de biziz. O sorumlulukla da hareket ediyoruz. Öyle görünüyor ki önümüzdeki süreçte daha sık geleceğim. Van özellikle bu bölgenin önemli bir merkezi ve nüfusu da 1 milyonu aşmış durumda. Van’ın önemini Van’a gelerek daha iyi anladık ve kavradık. Bu anlamda bize gösterdiğiniz teveccühten dolayı da teşekkür ederim. Bizde aynı şekilde sizleri Ankara’da ağırlamak isteriz. Bu ülke bizimdir. Hep birlikte bu ülkeye sahip çıkmamız gerekiyor. Siz medya sektöründe, biz siyasette sahip çıkmalıyız. Türkiye’nin en önemli kurumu medya sektörüdür. 

 

         Yoksa biz ne konuşursak konuşalım kimse duymaz. Hepimiz kendi dalımızda bu ülkeye hizmet edeceğiz. Bu anlamda konuşacağımız dilinde çok iyi olması gerekiyor.” dedi. Buraya gelmeden önce Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir görüşmemiz oldu. Kendisi bana Git Van’ı gör dedi. Bende gelip 

Van’ı gördüm. Van’da ciddi değişimler olmuş. Bunu insanlara sorduğumda da çok iyi bir şekilde görebiliyorum. Van’da çok güzel bir huzur ortamı var. Kayyumlar Van’da çok iyi çalışmışlar. Huzur içinde Van’da güzel bir gezi yaptık. Güzel girişimlerimiz oldu. Van’ı gördüm. 

Bundan sonrada çok daha sık geleceğim. İnsanlar işini büyütmek istiyor, huzur istiyor, iş, ekmek istiyor. Burada elini yüzünü bağlamış çocuklar vardı. Bunlar da bizim çocuklarımızdır. Belki o çocuklar ne yaptıklarını bile bilmiyordur. Onları da hemen  düşman gibi görmemiz gerekiyor. Değerlerimiz hepsi bizim değerlerimizdir. Bu yüzden hep birlikte olmalıyız. Huzur ortamı oldukça da hep 

birlikte ülkemiz için daha iyi işlere imza atmak için uğraşmamız gerekiyor. Sahil kentlerinde, Güneydoğu’da bizim için ciddi talepler var. Şu anda Güneydoğu’ya gittiğimize çoğu yerde rahmetli Özal’ın fotoğrafları var. Bu da öyle zorla olacak bir şey değil. Bu gönülden gelen bir şeydir. Zaten öldürülme meselesi de Kürt meselesini çözme azmiydi. Onun derinlemesi ve arkasındaki oyunları çözdü. Ardından 4 ay içinde ciddi kararlar aldı. O Türkiye’nin çok farklı konumlara götürecekti. Bu coğrafyada da güçlü bir Türkiye istemedikleri içinde rahmetliyi zehirleyerek öldürdüler. İnşallah bunun başarısını bizi taşıyacağız. Bundan sonraki süreçte bizim fikirlerimize, olumlu eleştirilerimize değer verir. Ki değer verecektir. Güçlü olarak da kendisi şu anda doruk noktadır. Bu yüzden bizim şimdi tüm enerjimizi kendi içimizdeki sorunları çözüp, kalkınmaya vermemiz gerekiyor. Avrupa ülkeleri, komşu ülkeler ile olan ağız dalaşımızı bırakacağız. Ekmeğimizi büyüteceğiz, bizde huzur bekleyen biz Ortadoğu var.

        

        Avrasya’da bize abi diyen, eksiklerimizi barındıran ülkeler var. Bu coğrafya dünyanın merkezidir. Bizi bu şekilde burada istememeleri de normal. Bizde bu şekilde güzel bir yönetimi hep birlikte getireceğiz. Van’daki teşkilatlanma için Van’a geldik. 1 Aya kadar buradaki tabelamızı takip tam anlamıyla burada başlamış olacak. İnşallah burada hata yapmak istemiyoruz. İyi bir ismi Van’a getirerek Van’ı toparlamasını istiyoruz. İl başkanı bizim için önemli bu yüzden de önemli bir ismi Van’a getirmek istiyoruz. Biz doğru insanları arıyoruz. İnşallah onlarda bizi bulur ve hep birlikte çalışırız. Her şeye rağmen Ak Parti’ye direnç olan noktalar var. Biz orada yumuşak bir geçişli ANAP olarak belediyeler kazanabiliriz. Öyle alternatiflerimiz var. Ben eskiden ANAP’lıydım. Ak Parti’den girdim kaybettim diyenler oluyor. Bazı yerlerde de CHP ile girdiğinde kaybediyor. Bu yüzden de ANAP ara parti, ara formül olacak. ANAP’ın ideolojik bir saplantısı yok. Bizim kendisini bu ülkenin vatandaşı olarak hisseden herkesle siyaset yaparız. Bizim bu anlamda duvarlarımız yok. Bu anlamıyla yerel seçimlere iyi çalışacağız.

 

      Mali İdareler Belediye Seçimleri Mart ayında yapılır. Ben seçimlerin erkene alacağını düşünmüyorum. Zaten doğru da değil. Mart ayına da çok zaman kalmadı. Ciddi bir yarış olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bu seçimlerden ciddi bir rüzgar aldı. Alternatif dediğimiz ana muhalefet partisi de her ne hikmetse, parti içi kavgalara başladı. Kurultaya geri döndü. Öbür diğer partinin de suni bir parlatma çabaları vardı. Hatta benim ön görüme göre o hanımefendi 1 puanda fazla aldı. Onların da büyük bir varlık göstereceğini düşünmüyorum. CHP’de kendini bundan sonra zor toparlar." diyerek konuşmalarını tamamladı.

 

 Van'ın en iyi Van Haber ve Van Gazetesi


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA