MEKİF FUARI
Benfica - Fenerbahçe Portekiz basınında \"Benfica acı çekecek\"

Haberi Paylaş

Tarih: 08 Ağustos 2018 18:26

Benfica - Fenerbahçe Portekiz basınında "Benfica acı çekecek"

UEFA Şampiyonlar Ligi 3'üncü ön eleme turu ilk maçında Benfica'nın Fenerbahçe'yi 1-0 yenmesi Portekiz basınında geniş yer buldu.

Portekiz Gazeteleri bugün manşetlerine Benfica'nın 1-0'lık Fenerbahçe galibiyetini taşıdı. Gazeteler bir çok sayfasında ayrıca Benfica - Fenerbahçe maçının detaylarını verdi.


Benfica'nın kazandığı maçtaki oyunu beğenilirken 1-0'lık galibiyetin Fenerbahçe deplasmanında sorun yaratacağı vurgulandı.


İşte Benfica - Fenerbahçe maçının Portekiz Gazeteleri'ne yansıyan manşetleri...


A Bola: Benfica, Fenerbahçe maçında Türkiye'de acı çekecek

Dün akşam Luz Stadı'nda oynanan mücadeleyi manşetlerine taşıyan gazetelerden A Bola, Benfica'nın avantaj sağladığını ancak evinde fırsatı iyi değerlendiremediğini yazdı.


A Bola: Benfica, Fenerbahçe maçında Türkiye'de acı çekecek

Portekiz gazetesi Fenerbahçe'nin karşılaşmada korkusuzca oyun sergilediğini, 69'uncu dakikada Cervi'nin attığı golün tur için yetersiz olduğunu ve Benfica'nın Türkiye'de acı çekeceğini kaydetti. A Bola ayrıca karşılaşmada Portekiz temsilcisine galibiyeti getiren Cervi'nin her zamanki gibi takımı için elinden geleni yaptığını ifade etti.

Record: Benfica avantajlı

Record gazetesi Cervi'nin fotoğrafını kullandığı kapağında kartalların avantajlı olduğunu yazdı. Record ayrıca Benfica'nın ikinci devre daha iyi bir oyun sergileyerek üstünlüğünü gösterdi ifadelerini kullandı.


O Jogo: Cervi golü attı

O Jogo gazetesi, Benfica'ya galibiyeti getiren golü 63'üncü dakikada Ferreya'nın yerine oyuna giren Castillo'nun atmak istediğini ancak Cervi'nin 69'uncu dakikada topu ağlara gönderdiğini yazdı.


Correio da Manha: Benfica'nın avantajı yetersiz

Correio da Manha gazetesi ise Cervi'nin kartalları rotada tuttuğunu ifade etti. Gazete ayrıca Benfica'nın 14 Ağustos'ta oynanacak ikinci maç için avantaj yakaladığını ancak bu avantajın yetersiz olacağını kaydetti. 

Kaynak:fanatik
Yorum Ekle

kod


SPOR