MEKİF FUARI
Van Denizi\'nde 9. şenlik

Haberi Paylaş

Tarih: 10 Ağustos 2018 13:26

Van Denizi'nde 9. şenlik

Türkiye'nin en büyük gölü Van Gölü'nde, bu hafta sonu renkli görüntüler yaşanacak. Halkın deyimiyle Van Denizi, bir su sporları şenliğine daha ev sahipliği yapacak. 9.'su gerçekleştirilecek olan “Van Denizi Su Sporları Festivali”nde iki gün boyunca onlarca etkinlik olacak.

 Edremit Kent Meydanı ve Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliklerle Van Gölü, sezonun en kalabalık günlerini yaşayacak. Festivale ilişkin gazetemize açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, bütün halkı iyi bir hafta sonu geçirmek üzere festivale davet etti. İnanç, festivalin Van'ın tanıtımı açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaptı.

Van Gölü, bu hafta sonu (Cumartesi-Pazar) düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle şenlenecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ve Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ve Edremit Belediyelerinin katkılarıyla düzenlenecek olan “9. Van Denizi Su Sporları Festivali” başta gençler olmak üzere, farklı bir hafta sonu geçirmek isteyenleri ağırlayacak.

Festival kapsamında bir çok etkinlik ve yarışma yapılacak.

Edremit Kent Meydanında yarın saat 10.30'da protokol konuşmaları ile başlayacak olan etkinlik kapsamında plaj futbolu, plaj voleybolu, yelken yarışmaları, kano yarışları, dragon yarışları, açık su yüzme yarışları, bisiklet şenliği, halk gösterileri, parasailing, banana, ringo, trambolin ve su kayağı gibi çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek.

Etkinliğin ikinci günü olan Pazar günü de yine birinci günki yarışmaların finalleri yapılacak. Saat 19.00'da yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlenecek. 19.30'da havai fişek gösterisi ile devam edecek olan festival, Van Oturma Gecesi ile son bulacak.


“VAN'IN TANITIMI İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ”

Düzenlenecek olan festivale ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van Gölü'nün tanıtım açısından büyük bir avantaj sağladığını, bu gibi festivallerle de bu avantajı kentin lehine kullanmaya çalıştıklarını ifade etti.

Müdür İnanç; “9.'sunu gerçekleştireceğimiz Van Denizi Su Sporları Festivalimizi Van Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İpekyolu ve Edremit Belediyemimiz katkılarıyla yapıyoruz. Bu katkılarından dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere, İpekyolu ve Edremit Belediyelerine de teşekkür ederim. Tabi bu faaliyet Van'ın tanıtımı açısından oldukça önemli. Ancak daha da geliştirilmesi gereken bir organizasyon. Gerek ulusal, gerekse uluslararası anlamda bu festival ile kentimizi tanıtmak son derece önemli bir iş. Tabi bu noktada Van Gölü bizim için büyük bir avantaj sağlıyor. Van Denizi Su Sporları Festivali ile de faal olduğumuz branşlarda, kano, kürek, yelken, açık su yüzme yarışları gerçekleştireceğiz. Bunun dışında kurumlararası plaj voleybolu, plaj futbolu ve dragon yarışları yapacağız. Ayrıca parasailing, banana, ringo gibi materyallerle de su üzerinde gençlerimizin oldukça eğleneceği etkinliklere imza atacağız.” diye konuştu.

“GÜZEL BİR HAFTA SONU GEÇİRMEK İSTEYEN HERKESİ BEKLİYORUZ”

Festivalin bu yıl 9.'sunu düzenlediklerini hatırlatan Müdür İnanç; “Allah kısmet ederse, kesintiye uğratmadan her yıl bu festivali geliştirerek devam ettirmek arzusundayız.” dedi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, açıklamalarını şu devatle noktaladı; “Bu hafta sonu; 'ben eğlenmek istiyorum, fark yaratmak istiyorum' diyen, her zamankinden farklı bir hafta sonu geçirmek isteyen başta gençlerimiz olmak üzere bütün herkesi Edremit Kent Meydanına, festivalimize bekliyoruz.” 

Kaynak:van prestij
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER