BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Anti Aging için 5 hayati sır

Haberi Paylaş

Tarih: 30 Mart 2018 12:02

Anti Aging için 5 hayati sır

Anti Aging, yani yaşlanmanın etkilerine karşı koymak, daha uzun bir hayatı daha kaliteli ve sağlıklı yaşamak için çok önemli. Ancak anti aging bilinci sadece ileri yaşlarda değil, çok genç yaşlarda da edinmek ve bunu bir hayat biçimi olarak kabullenmek gerekir. Dolayısıyla, vücudun yaşlanma belirtilerine karşı harekete geçmek için en doğru zaman, yarın değil bugün. Peki anti aging hakkında bilmemiz gereken beş büyük sır nedir?

1. Düzenli hareket

Vücudu yaşlanmaya götüren en önemli etkilerden biri hareketsizliktir. Ne kadar az hareketli, tembel bir yaşantı benimsersek o kadar hızlı yaşlanıyoruz. Kaslarımızı çalıştırmaksa vücudun kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Her gün düzenli küçük yürüyüşler yapmak, ciğerlerimizi açmak, kaslarımızı çalıştırmak daha uzun, sağlıklı ve genç bir yaşamın en önemli sırrı.


2. Yeterince kalori

Yediklerimiz bizim kim olduğumuzu belirliyor. Günlük kalori ihtiyacımızdan çok daha fazlasını aldığımızda bedenimiz bu fazla kalorileri yağ olarak vücutta depoluyor. Oysa sağlıklı bir insanın  dengeli bir beslenme rejimiyle günde 1500-1800 kalori alması bedeninin enerji ihtiyacı için yeterli. 


 

3. Stressiz bir yaşam

Günlük hayat, aile ilişkileri, iş dünyası mutlaka herkes için stres kaynağı olabilir. Stresin olmadığı bir dünyayı henüz icat edemediler ama yaşadığımız sorunları doğru analiz edip çözümler geliştirerek stresi hayatımızdan olabildiğince uzak tutmak ve daha sağlıklı yaşamak mümkün. 


4. Sigara ve alkol

Zararlı alışkanlıklardan vazgeçmek zor ama bu alışkanlıkların bedelinin hızla yaşlanan bir beden olduğunu bilseniz belki bu kadar ısrarcı olmayabilirsiniz. Sigara veya alkol bağımlılığı sorununuz varsa, yarını bile beklemeden bir uzmana görünüp bu sorundan kurtulmak için adım atmalı ve kararlı olmalısınız, bu işin şakası yok çünkü bu alışkanlıklar genç kalmanız için size lazım olan hücrelerinizi yavaş yavaş öldürmek anlamına geliyor. 

 

5.  Yüzünüze küçük bir dokunuş

Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım, dış etkiler yüzümüzde yaşlanma etkilerini hızlandırır. Güneş ışınları, soğuk rüzgarlar, şehrin kirli havası, makyaj kimyasalları ya da kontrolümüz dışındaki diğer dış etkiler çok hassas olan yüzümüzde izler bırakır ve yüz çehremizde deformasyonu hızlandırır. Plastik cerrahlar, dermatologlar ve medikal estetik uzmanları yüz gençleştirme ihtiyaçlarınızı özel olarak belirleyip küçük bir dokunuşla yüzünüzün çok daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Böylece anti aging sürecinizin en önemli ayağı olan yüz gençleştirmeyi uzman ellere teslim ediyorsunuz. Küçük Bir Dokunuş ile tanışmak ve yüz gençleştirme sürecinizi başlatmak için şimdi Küçük Bir Dokunuş sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

MAGAZİN