NEW HOLLAND YENİ KAMPANYA
KREDİ KARTI KULLANANLARIN DİKKATİNE

Haberi Paylaş

Tarih: 28 Aralık 2018 14:50

KREDİ KARTI KULLANANLARIN DİKKATİNE

BKM verilerine göre, Türkiye’de kasım sonu itibarıyla 66 milyon kredi kartı ve 144 milyon banka kartı olmak üzere toplam 210 milyon adet kart bulunuyor.

 Bireysel kredi kartı sahibi kişi sayısı ise son açıklanan verilere göre 25.5 milyon seviyesinde. Cüzdanlarda ortalama 2.2 adet kredi kartı var. Son 4 yılda kredi kartları üzerinden finansal sisteme 6 milyon yeni kişi dahil olmuş. Ülkemizde 80 milyon insan yaşıyor ve 25 milyonu kredi kartı kullanıyor. Yani geriye kalan 55 milyonda hâlâ kredi kartı yok. Kredi kartı kullanan vatandaşların sayısının artmasını istiyorsak haksız uygulamaları acilen giderilmesi şart!

KURYE NUMARASINA DİKKAT!


DOLANDIRICILIK 

yöntemleri bitmek tükenmek bilmiyor. Bir okurumun başına gelen son olay gerçekten ‘yok artık’ dedirtecek cinsten. Olay şöyle gelişiyor. Okurumun cep telefonunu bilmediği bir numara arıyor. Okurum açıyor. Karşıdaki ses kurye olduğunu kendisine bir paket getirdiğini ancak adresinde bulamadığını paketi kime bırakabileceğini soruyor. Okurum tam, “Ben evdeyim ama paketi kapı görevlisine de...” derken telefon kapanıyor. Tekrar aranmayınca bu kez okurum kendisini arayan numarayı arıyor.


Bu kez devreye bir bant kaydı giriyor. Kayıttaki ses, “Kuryelerimiz bu numaradan aranamamaktadır. Sorun yaşıyorsanız lütfen 0900..... nolu telefonu arayın diyor. Okurum da kendisine verilen 0900....’lü telefonu arıyor. Bu kez yeni bir bant kaydı karşısına çıkıyor. Telefonda dakikalarca bekletiliyor. Neden sonra farkediyor ki aradığı telefonun 7 saniyesi 25 TL! Yani 1 dakikası yaklaşık 215 lira. Olmayan paketin peşinde dakikalarca telefonda bekletilen okuruma bu işin faturası ise yaklaşık 1200 TL. Şikayetler ise boşuna. Dolandırıcıların izini bulmak ne mümkün. Yaygınlaştığı anlaşılan bu yönteme karşı, aman dikkat!

Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAŞAM