NEW HOLLAND YENİ KAMPANYA
Saatlere Olan Merakı Koleksiyona Dönüştü

Haberi Paylaş

Tarih: 16 Ocak 2019 13:10

Saatlere Olan Merakı Koleksiyona Dönüştü

Baba mesleği saat tamirciliğini yapan Mustafa Öden aynı zamanda, aralarında asırlık saatlerin de bulunduğu bir koleksiyona sahip.

 Koleksiyonunda 109 yıllık köstekli saat bulunan Öden, Türkiye'nin birçok yerinden antika saatleri topluyor, tamir ve bakımını yaparak, çalışır hale getiriyor. Öden'in koleksiyonunda bulunan 1950 yılı üretimi Omega marka 18 ayar altın kol saatinin değeri 

5 bin TL.SAATLERE OLAN MERAKI BİR KOLEKSİYONA DÖNÜŞTÜ

Burhaniye ilçesinde babası İsmail Öden'in yanında çocukken çıraklık yapan, evli ve 2 çocuk babası Mustafa Öden, 9 Eylül Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra turizm sektöründe çalıştı ve emekli oldu. 5 yıl önce de baba mesleği saat tamirciliğine döndü. Saatlere olan merakı ise bir koleksiyona dönüştü. Gelen eski saatleri tamir eden Öden, bunları koleksiyonuna katmaya başladı. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerindeki canlı saat mezatlarına da katılarak saat toplamaya devam eden Öden, koleksiyonunda asırlık saatlerin bulunduğunu belirtti.

YENİ USTALAR YETİŞMİYOR"

Saat tamirciliği mesleğinde çırak bulmanın çok zorlaştığını belirten Mustafa Öden, "Çırak bulunmadığı için yeni ustalar yetişmiyor. Yani tamirciler yetişmiyor. Biz bu eski saatlerin tamirini, bakımını yapıp çalışmasını sağlıyoruz. Onların daha uzun süre çalışmasını sağlıyoruz. Saat tamirciliğiyle ilgili bir meslek okulu olabilir. Böylelikle bu mesleğin uzun yıllar sürmesi mümkün olabilir" diye konuştu.

Kaynak:internet
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

TİCARET