AHMEDO  İKİ GÖZÜM HAYATI FİLM OLUYOR-VAN HABER

Haberi Paylaş

Tarih: 12 Mart 2019 13:45

AHMEDO İKİ GÖZÜM HAYATI FİLM OLUYOR-VAN HABER

Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor. Kaya'yı kimin canlandıracağı açıklanmadı.Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor!

Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor. Kaya'yı kimin canlandıracağı açıklanmadı.Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor!

Türkiye müzik tarihinin en önemli isimlerinden Ahmet Kaya’nın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.

Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan ‘AHMEDO İki Gözüm’ filmin yönetmenliğini uluslararası pek çok ödüle sahip olan İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemine ışıkm tutuluyor.

AHMET KAYA’YA KİM NASIL TUZAK KURDU?

Posta’nın haberine göre, yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar ve tartışmalarla izleyiciye sunulacak.

 ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek sorunun cevabı ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filmde yer alacak.

AHMET KAYA’YI KİM CANLANDIRACAK?

Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı, yerli ve yabancı yüzlerce oyuncunun rol alacağı ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı ise açıklanmadı.Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek. Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor!  

Kaynak:internet haber
Yorum Ekle

kod


MAGAZİN