NEW HOLLAND AKKÖPRÜLÜ ZİRAİ ALATLER
BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN, ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MESAJI

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Mart 2019 08:40

BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN, ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Özgökçe, yayınladığı mesajda ‘Her şeyden önce insan ve insan sağlığı’ anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını ifade etti. Sağlıklı bir hayatın insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirten Başkan Özgökçe, konuşmasına şöyle devam etti;


“Son 17 yıldır başta sağlık olmak üzere tüm alanlarda İnsan odaklı hizmet verilmeye başlanmış, bunun neticesinde de sağlık hizmetleri vatandaşımızın ayağına kadar getirilmiştir. Sağlık alanına ayrılan bütçeler arttırılmış, aile hekimliği uygulaması geçilmiş ve sağlık hizmetlerinin kalitesi yükseltilmiştir. Van’da 15-16 yıl öncesine kadar Cumhuriyet tarihinden kalma, gerek fiziki açıdan gerekse personel anlamında yetersiz bir hastanede sağlık hizmeti verilirken, AK Parti Hükümeti ile birlikte bölgenin en yeni, en donanımlı hastanesi unvanını elinde bulunduran Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nin yanı sıra Türkiye’nin ilk akılı hastanesi de yine ilimizde açılmıştır.

Öte yandan Ankara’da hasta kabulüne başlayan ve resmen 14 Mart Tıp Bayramı'nda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise tek seferde inşa edilen üçüncü büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi'nde, ilk organ nakli gerçekleştirildi. 17 yılda sağlık alanında nereden nereye dedirtecek çok önemli hizmetler hayata geçirildi” dedi.


Bu imkanlar ve güzel tesislerin içerisinde gönül vererek hizmet eden sağlık çalışanlarına yönelik sebebi ve gerekçesi her ne olursa olsun gerçekleştirilen istenmeyen ve kabuledilemez şiddet olaylarını kınadıklarını da ifade eden Başkan Özgökçe, insanların hayatlarını kurtarmak için bu kadar büyük fedakarlıklarla gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarına böyle bir davranışın sergilenmesinin kesinlikle yanlış ve asla olmaması ve düşünülmemesi gereken bir olay olduğunu belirtti. Şiddetin asla bir hak arama metodu olmadığının da altını çizen Başkan Özgökçe, artık bu tür çağdışı kaba kuvvete dayalı davranış ve hareketlerin son bulmasını temenni etti. 

Bugün Tıp ve Eczacılık Fakültesi öğrencilerimizi İşaret Dili Kursumuzda görünce geleceğin Hekimleri ve Eczacıları kendilerini hem maddi hemde manevi ve tam donanımlı olarak yetiştiriyor olmaları bizleri gelecek anlamda ümitvar kılmaktadır.


Başkan Özgökçe, “Bu duygu ve düşüncelerle, insan hayatını ve sağlığını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eder, selam ve saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:VANGAZETESİ
Yorum Ekle

kod


VAN HABER