BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
YOK BÖYLE BİR MUMYA

Haberi Paylaş

Tarih: 27 Mart 2019 23:45

YOK BÖYLE BİR MUMYA

Lolan Güzeli.Mumyalanmış hali bu kadar güzelse kimbilir öncesi ne kadar güzeldir.Mumyanın fotoğraf çekimi yasak diye biliyordum.

Yapılan araştırmaların sonucunda Mısır mumyaları ile Turfandaki mumyalar arasında bir karşılaştırma yapıldığında, Turfan mumyalarının farklı materyallerden yapıldığı tespit edilmiştir.

Bilim adamlarının ortaya çıkardıkları bir gerçek var ki , ilk defa mumya kültürünün Türklerde geliştiğidir.

Eğer Mısırda mumya kültürünün bulunup geliştirilmesi yaşanmış ise , Mısırın etrafında ki kültürlerde bundan etkilenmiş olmalı. Ne Afrika da, ne de Arabistan da böyle bir kültür yok. Dolayısıyla, bu mumya kültürürün Orta Asya dan o bölgeye giden Türklerin veyahut ticaret için yapılan seferler sırasında öğrenilmiş olması mümkün görünüyor.

Çin'in, Urumçi bölgesinde teşhir edilen mumyalardan birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 2000, yani günümüzden 4000 yıl öncesine ait. Bir başkası mumya ise Milattan önce 2600 yılına ait ve en yaşlı olanı ise Lolan denilen bayan mumyasıdır.Hz. İsa'nın doğumdan 3000 yıl önce , yani 5000 yıllık.Bu mumyaların, Mısırdaki mumyalardan en büyük farkı ise iç organlarının çıkartılmamış olması ve şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olmasıdır.Bu bilinen mumyalama tekniğinin çok ötesinde bir tekniğin varlığının işaretleri sayılıyor.


Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAŞAM