NEW HOLLAND YENİ KAMPANYA
HAKKARİN\'İN KAYAK MERKEZİ MEGABÜTAN-VAN HABER

Haberi Paylaş

Tarih: 29 Mart 2019 16:54

HAKKARİN'İN KAYAK MERKEZİ MEGABÜTAN-VAN HABER

12 kilometre mesafede bulunan 2800 rakımlı Merga Bütan Yaylası’nda bulunmaktadır. Kayak merkezi, kayak, snowboard ve diğer kış sporları için geliştirilmiş bir tesistir. Kayak merkezleri kış aylarında hizmet vermektedir.

Hakkarin'in en gözde tatil beldesi mergabütan kayak merkezi gençlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 Gençlik ve Spor Bakanlığınca kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Yaylası'nda yapılan ve 2010 yılında hizmete sunulan kayak merkezi, hayata geçirilen yatırımlarla özellikle hafta sonları gençler için eğlence merkezi haline geldi.

Kayak merkezi uluslararası piste kavuşuyor

"Dörtlü telesiyejin hizmete girmesiyle yaklaşık 4-5 kilometrelik pistlerimiz olacak. Kot farkı yaklaşık 500 metre olan uluslararası bir pistimiz ortaya çıkıyor ve uluslararası yarışmaları burada yapabiliriz." diyen Güldal, şunları kaydetti:

"Biz telesiyejimizi, kayak evimizi, kafeterya ve restoranımızı yaptıktan sonra ilgi ve alaka çoğaldı. Halk hizmet gördükçe gelmeye başladı. Hakkari'nin değişik bölgelerinden, ilçelerinden ve çevre illerden gelen misafirlerimiz var. 

Buradaki hizmeti gördükçe inşallah daha çok talep olacak. Biz 4'lü telesiyeji yaptığımızda hafta sonları 2-3 bin kişiyi ağırladığımız kayak merkezimizde artık yaklaşık 5 bin kişiye hizmet vereceğiz.Eskiden burada sadece kayak yapılıyordu, bu sporu yapan kişilerin de yüzde 95'i erkekti.Ancak kayak merkezimizin açılmasıyla beraber şu an burada yüzde 30, yüzde 40'a yakın bir kadın potansiyelimiz var. Sadece kayak yapılmıyor, snowboard, kızak, simitlerle kayılıyor.

Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL