NEW HOLLAND YENİ KAMPANYA
Girlevik Şelalesi, Erzincan-VAN HABER

Haberi Paylaş

Tarih: 13 Mayıs 2019 15:26

Girlevik Şelalesi, Erzincan-VAN HABER

Erzincan’ın 29 km güneydoğusunda yer alan Girlevik Çağlayanı, doğal güzelliği ile ünlü bir piknik alanıdır.

Erzincan’ın 29 km güneydoğusunda yer alan Girlevik Çağlayanı, doğal güzelliği ile ünlü bir piknik alanıdır.

 Suyun kışın donmasıyla oluşan sarkıtlarda buz ve kaya tırmanışına da olanak veren Çağlayan, coşkuyla akan gür suları ve yeşil dokusuyla bölgenin cenneti.. 

Erzincan’ın en önemli gezi yerlerinin başında gelen Girlevik Şelalesi dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip. Tamamen doğal bir şelale olan Girlevik Şelalesi’nin suyu Munzur Dağları’nın yamacında yer alan Kalecik Köyü’nden doğan gözelerden gelmektedir. Su dokuz ayrı gözeden çıkar ve bir dere yatağı vasıtası ile şelaleye kadar ulaşır. Şelalenin yüksekliği 30-40 m. olup, yöreye özgün taştan oluşan üç kademe halindedir.

GÖZELERDEN ÇIKAN BUZ GİBİ SOĞUK SU GİRLEVİK ŞELALESİ’NE HAYAT VERMEKTEDİR.

Erzincan’a gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeridir Girlevik Şelalesi. Eşsiz doğası ve bol oksijenli tertemiz havası insanın ruhunu dinlendiriyor.

Şelalenin hemen alt tarafında yer alan restoranda bulunan üretme havuzlarında yetiştirilen alabalık ve özel olarak hazırlanan ızgara tavukla, yerli ve yabancı turistlere hizmet verilmektedir.

Şelalenin yazın ayrı kışın ayrı bir güzelliği var. Yazın suların çağıldayarak akışını izleyip, ruhunuzu dinlendirebileceğiniz şelale, kışın donduğu zaman muhteşem bir güzellik ortaya koyuyor. 

Akan suyun donarak buzdan bir şelale meydana getirmesi, harika bir görüntü oluşturuyor. Şelale yazın su sesi eşliğinde kendinizi dinlendireceğiniz, doğal klimalı bir ortam sunuyor sizlere.

Yaz aylarında çok sayıda turisti ağırlayan Girlevik Şelalesi, kışın da ayrı güzelliklere bürünüyor. Çağlayan’da yaşanan çetin kış şartlarında donarak şelale çevresinde oluşan buz sarkıtları izlemeye değer görüntüler oluşturmakta.


Kaynak:TURİZM HABER
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

MAGAZİN