BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
GÜRPINAR BELEDİYESİ\'NDE  TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Mayıs 2019 11:56

GÜRPINAR BELEDİYESİ'NDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

Güzelsu Mahallesinde çiftçilik yapan vatandaşlar ise bu yıl tarımsal sulama kanallarının temizlenmemesinden dolayı üretiminin olumsuz etkileneceğinden endişe duyduğunu belirtti.

Havaların ısınmasıyla birlikte çiftçilerin üretime başlaması için yapılması gereken tarımsal sulama kanallarının temizliği bu yıl yapılmadı.

Tanış, “ilçemiz hayvan sayısı ve tarımsal alan itibarıyla bölgenin en büyük üretim merkezlerinden birisidir. Bu anlamda ilçemizde tarım ve hayvancılığın çok önemli bir yeri vardır.  Her yıl düzenli olarak bahar aylarında temizlenen tarımsal sulama kanalları bu yıl temizlenmediği için ilçemizdeki çiftçilerin mağduriyetine sebep oldu. Tarımsal çalışmalar ertelenmemesi ve zamanında yapılması gereken çalışmalardır. Vaktinde yapılmayan tarımsal çalışmalar, hasat ve ekim zamanını olumsuz etkileyecektir. Bizde ilçemizdeki çiftçilerin bu durumdan etkilenmemesi için 6 iş makinası kiralayarak mahallelerimizde görevlendirdik. Bizim için önemli olan çiftçimizin mağdur olmaması ve tarımsal üretimin aksamamasıdır.” dedi.


Kaynak:VANGAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN GAZETESİ