Eğitim-bir-sen Van Şubesi  İftar Programı düzenledi

Haberi Paylaş

Tarih: 28 Mayıs 2019 11:58

Eğitim-bir-sen Van Şubesi İftar Programı düzenledi

Eğitim-bir-sen Van Şubesi , her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirdiği büyük bir iftar organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Memur-Sen başkanı ve Memur-Sen’e bağlı hizmet kolu başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Basın Mensuplarının katıldığı yaklaşık 1100 kişilik iftar yemeğinde üyeleriyle bir araya geldi.

Kitapların en hayırlısı Kuranı kerim tilaveti ile başlayan program, İl Başkanı Mehmet Ali UCA’nın konuşmasıyla devam etti. Uca, sadece Ramazan ayında değil, yılın tüm zamanlarında birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu, kin ve nefretin hiç kimseye fayda getirmeyeceğini ve bulunduğumuz her makamda yapacağımız faydalı çalışmalarla her alanı ihya ederek kendimizi, ailemizi, çevremizi, ilimizi ve ülkemizi geliştirme noktasında adım atmamız gerektiğini belirtti. Eğitim Bir-Sen’in inşa üzerine kurulduğunu, bir sevda, bir hoşgörü, bir sevgi ve bir adalet timsali olduğunu söyleyen Uca, 5602 üye ile Van ilinde ve tüm ilçelerinde yetkili sendika olmanın verdiği sorumluluk ve onurla üyelerine teşekkür ederek, Ramazanın ayını ruhuna yakışır bir şekilde zamanımızı geçirmemiz temennisi ile konuşmalarını sonlandırdı.


Yemek duaları ve selamlaşmalarla güzel görüntülere sahne olan program, sıcak bir atmosferde bir araya gelen üyelerin karşılıklı muhabbetleri ile sona erdi.


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


İRAN