Vanlılar Sivrisinek\'ten Şikayetçi - Van Haber - Van Gazetesi

Haberi Paylaş

Tarih: 10 Haziran 2019 11:31

Vanlılar Sivrisinek'ten Şikayetçi - Van Haber - Van Gazetesi

Van'da sinek şikayetleri sürüyor. Vanlılar rahatsız. Haziran ayında sıcakların artmasıyla sinek şikayetleri gündeme gelmişti. Yoğun olarak gözlenen sinek türünün Van'da ilk kez karşılaşılan olağan dışı bir durum olduğu söylenmişti.

“TÜM SOKAKLAR İLAÇLANMALI”


Vatandaşlar artan sineklerin geceleri uyutmayıp ve halk sağlığını tehdit ederken, soruna duyarsız kalan yetkililere tepki gösterdi.

Belediyenin haşere ile mücadelesinde yetersiz kaldığını belirten vatandaşlar, belediyenin belli sokakları ilaçladığını ve birçok sokağa girmediğini iddia ederek, belediyeye tüm sokakları ilaçlama çağrısında bulundular. 

Özellikle akşama doğru artan sineklerin geceleri de insanları rahatsız ettiğini belirten vatandaşlar, Sıcaklar yüzünden kendilerini balkonlara atarken sinekler yüzünden huzurlu bir ortam bulmakta güçlük çektiklerini ifade ettiler.


“ETKİN MÜCADELE YAPILMALI”


Bir vatandaş, “Sinekleri öldürüyoruz ama bitmiyor. Akşamları camı açıyoruz sıcakta içerisi küçük sineklerle  doluyor. Bir an önce sinekle etkin mücadelenin başlatılması gerekir.  Belediye Başkanları ilaçlama için para ayırsın.” dedi.

“Ortada bir rahatsızlık var ve tüm Van bundan şikayetçi” diyen vatandaşlar: “Yaklaşık bir aydır çözülemeyen sinek sorununa bir çözüm bekliyoruz. Sineklerden artık bıktık” şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdi.


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


VAN GAZETESİ