BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Van\'da eroin operasyonu: 1 gözaltı

Haberi Paylaş

Tarih: 15 Nisan 2018 19:49

Van'da eroin operasyonu: 1 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Van merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak çalışma başlatıldı.

15 Nisan 2018 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerince; Van Edremit Kurubaş Mevkiinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 47… plakalı araçta Narkotik Madde Arama Köpeği REXO ile birlikte yapılan aramada;  aracın stepnesi içinde zulalanmış 20 paket halinde toplam 11 Kilo 130 Gram Eroin Maddesi ele geçirildi.

Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak (1) şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan gözaltına alındı. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.

Van Emniyet Müdürlüğü ''Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir.'' dedi.

Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL