Qajar Müzesi - İran - ۲-موزه قاجار

Haberi Paylaş

Tarih: 28 Haziran 2019 11:24

Qajar Müzesi - İran - ۲-موزه قاجار

Tebriz'deki en güzel müzelerden biri Qajar Müzesi'dir. Daha önce Amir-Enzo Gurosi'nin evi olan Qajar Müzesi, Nasır-el-Din Şah döneminin siyasi alayıydı.

یکی از قشنگ‌ترین موزه‌های تبریز، موزه قاجار است. موزه قاجار که پیش از این خانه امیرنظام گروسی، از رجال سیاسی دوره ناصرالدین شاه بوده، عمارتی زیبا با حیاطی پر از گل دارد و سفری است به دوره قاجار. این موزه بخش های مختلفی دارد، یک تالار آن مخصوص پول و سکه‌های دوره قاجار است، تالاری دیگر مختص ظرف و ظروف، تالاری برای کاشی های رنگارنگ، تالاری برای تفنگ و اسلحه و تالاری برای ساز و تالارهایی هم برای وسایل دیگر. موزه‌ قاجار در یکی از محله‌های قدیمی تبریز به نام ششگلان قرار دارد. خیابانی که می‌توان خانه‌های قدیمی زیادی در آن پیدا کرد. مقبره الشعرا که مدفن بیش از ۴۰۰ شاعر نامدار ایرانی از جمله شهریار، قطران و اسدی طوسی است در این خیابان قرار گرفته.

آدرس: سمت راست خیابان ثقه الاسلام، در خیابان فرعی شهریار و در کنار بیمارستان کودکان

Tebriz'deki en güzel müzelerden biri Qajar Müzesi'dir. Daha önce Amir-Enzo Gurosi'nin evi olan Qajar Müzesi, Nasır-el-Din Şah döneminin siyasi alayıydı, çiçeklerle dolu bir avluya sahip güzel bir binaya ve Qajar dönemine bir gezi yapmıştır. Müzenin farklı bölümleri, Kamara dönemine ait paralı ve madeni paralı bir salon, tabaklar ve tabaklar için başka bir salon, renkli fayanslar için bir masa, bir tabanca ve bir tabanca ile diğer eşyalar için aletler ve forumlar için bir salon var. Qajar Müzesi, Tebriz'in Shasghelan adı verilen eski mahallelerinden birinde yer almaktadır. Birçok eski evde bulunabilen cadde. Bu sokakta bulunan El-Sha'ra Türbesi, Şahriar, Katar ve Asadi Tusi gibi 400'den fazla ünlü İran şairine ev sahipliği yapmaktadır.
Yorum Ekle

kod


ترکیه