NEW HOLLAND YENİ KAMPANYA
ANADOLU KABURGA ET VE BALIK RESTAURANT\'TA BİR GÜN

Haberi Paylaş

Tarih: 05 Temmuz 2019 14:28

ANADOLU KABURGA ET VE BALIK RESTAURANT'TA BİR GÜN

Memleketimden Lezzetler devam ediyor... Bu hafta birbirinden lezzetli ve Van'da sadece Kaburgasıyla değil, başka yemeklerle de ünlü olan Anadolu Kaburga'ya misafir gidiyoruz. İşletme yöneticilerinden biri olan Münir Gülmez ile tatlı sohbetlere başlıyoruz.

"Yemeklerin bu kadar lezzetlisine sadece Van'da değil, Türkiye'nin hiçbir yerinde rastlayamayacağınız kadar iddialı bir mekân burası. Tanımlaması zor, bir gurme kulüp mü, bir restoran mı, yoksa özel konuklarınızı ağırladığınız kendi eviniz kadar sıcak bir mekan mı? " diyerek konuşmalarımıza başlıyoruz.


Şehrin içinde ama şehirden uzak gibi görünen bir mekânda olağanüstü lezzetleri tatmaya hazır mısınız? 14 yıldır  bu işletmenin genel müdürü olan Münir Gülmez ile konuşmalara başlayalım.


Gülmez, "Anadolu Kaburga adlı işlememizi biz daha önce kaburga üzeri açmayı düşündük. Bu işletme daha önce Edremit'te hizmet veriyordu. Bizlerde bu işletmenin merkeze ne fazla yakın ne de fazla uzak olmasını isteyerek Kurtuluş parkı yanına kurduk. " dedi.

Yemekleri çok sevdiğim için en çok hangi yemekler yapılıyor? Sorusunu yöneltmeden dayanamadım. 

 Gülmez, " Van'da tek kaburgacı olarak bizler anılıyoruz. Bazı zamanlarda kaburga yemeğimiz yetmiyor, bizlerde bu işin kaburga dışında farklı lezzetlerimizin de olduğunu dile getiriyoruz. Yemeklerimizin en başında tabi ki kaburga geliyor... Hemen ardından kuzu şiş, Güveç, Kavurma, Saç tava, Pide çeşitlerimiz ve yöresel ayran aşımızda sunuluyor. Son olarak bunu aktarmak isterim. Kaburga anlatılarak değil, tadına varılarak anlaşılır."dedi.


Bizlerde Van Gazetesi ailesi olarak; bu güzel sohbetlerinden dolayı ve bu güzel anlamlı değerlerinden dolayı Anadolu Kaburga Et ve Balık Restaurant yöneticilerine teşekkür ederiz.

 


VAN'IN EN LEZZETLİ RESTAURANT'IN ADRESİ NEREDE

Adres : İpekyolu Cad. Kurtuluş Parkı Yanı Merkez / VAN

0432 217 85 85 - 0541 217 85 85

www.anadolukaburga.com

 

VAN GAZETESİ / 2019 TEMMUZ ®

MEMLEKETİMDEN LEZZETLER PROGRAMI

 

HABER: HİKMETULLAH YETKİN

FOTOĞRAF: TAHİR ÇİÇEK

YAZI İNCELEME: EYŞAN YÜZGEÇ

WEB TASARIM: VEYSEL TEKDİNÇER

WEB SEO: SEVDA YETKİN

MUHABİR/ ANALİZ: İSLAM KANAT

Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

RÖPORTAJ