BELEDİYELER MAHALLE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

Haberi Paylaş

Tarih: 15 Temmuz 2019 16:16

BELEDİYELER MAHALLE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, Stratejik Plan hazırlığı çerçevesinde mahalle toplantılarına deva ediyor.


Van Büyük şehir Belediyesi ve İpek yolu Belediyesi, Stratejik Plan hazırlığı çerçevesinde mahalle toplantılarına deva ediyor. Edremit ve İpekyolu’nda düzenlenen toplantılarda konuşan Büyük şehir Belediyesi Eş başkanı Mustafa Avcı, en son zabıtalara saldırmakla gündeme gelen seyyar satıcıların durumuna dikkat çekerek, “Sizleri en iyi biz anlarız, ancak 40 bin işsiz var. Bu sorunu sadece belediye üzerinden çözemeyiz” dedi. 

Van Büyük şehir Belediyesi Eş başkanı Mustafa Avcı, Stratejik Plan hazırlığı çalışmaları kapsamında Edremit ve İpekyolu ilçelerinde düzenlenen halk toplantısına katılarak, vatandaşları dinledi. Eşbaşkan Avcı’ya HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Barış Caniş, 31 Mart seçimlerinde HDP’nin Edremit Belediyesi Eşbaşkan Adayı Medeni Özer, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkay, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cihan Gümüşlü, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.


İlk önce Edremit ilçesine bağlı Dilkaya (Îşxanîkom) Mahallesi ve ardından Dönemeç (Engil) Mahallesi’nde halkla bir araya gelen Eşbaşkan Avcı, mahallelinin sorun ve taleplerini dinledi. 

Aktarılanların tek tek not edildiği halk toplantılarında, belediyenin mevcut çalışmalarını anlatarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Avcı, “Bir ay içeresinde Biz 13 ilçenin muhtarlarıyla ve birçok mahallede halk ile bir araya geldik. Bu toplantıları periyodik hale getirerek, halkımız ve kentimizin tüm dinamikleriyle beraber çalışmalar yapacağız. Sizin sorun ve taleplerinizi yerinde dinleyeceğiz. Gelip yerinde göreceğiz. Her gün belediyeye elinizde dilekçeyle gelmeyeceksiniz” diye konuştu.


Edremit’in ardından İpekyolu İlçesi’ne geçen Eşbaşkan Avcı, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan ile birlikte Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Eşbaşkan ve beraberindekilere, HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Öznur Bartın, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri eşlik etti. Bir evin bahçesinde düzenlenen toplantıya katılan vatandaşlar, mahallerinde yaşanan sorunları dile getirerek, Kürtçe eğitim, çocuk parkı, spor kompleksi ve kadınlar için mesleki kurs taleplerini iletti.

 

Sorunları ve talepleri dinleyen Eşbaşkan Avcı, intihar teşebbüsü ve zabıtalara saldırı gibi konularla kentin gündeminde olan seyyar satıcılar konusuna değinerek, “Biz bu kentin düzenini sağlamak zorundayız. Biz seyyar satıcılarla toplantı yaptık, zabıta müdahalesi öncesinde seyyar satıcılarla bir araya gelerek ikna etmeye çalıştım. Ancak bir kısım dinledi, bir kısmı parklardan çıkmamaya diretiyor. Ramazan ayında geçici olarak kendilerine kent meydanında kura çekimi yaparak yer verdik. Bunu evlerine Ramazan ayında ekmek götürsünler diye yaptık. Sizleri en iyi biz anlarız, ancak 40 bin işsiz var. Bu sorunu sadece belediye üzerinden çözemeyiz” dedi.


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN GAZETESİ