YILLAR SONRA GELEN CİNAYET İTİRAFI

Haberi Paylaş

Tarih: 26 Temmuz 2019 12:34

YILLAR SONRA GELEN CİNAYET İTİRAFI

Bundan tam 9 yıl önce öldürülen NBA oyuncusu Lorenzen Wright cinayetinden son dakika haberi geldi! 2010 yılında vurularak öldürülen NBA oyuncusunun karısı Sherra Wright olaydan 9 sene sonra cinayete yardım ve yataklık yaptığını itiraf etti.

 NBA yıldızının ölümünden 9 yıl sonra karısı suçlamaları kabul etti! 1 milyon dolarlık sigorta parası için...


Bundan tam 9 yıl önce öldürülen NBA oyuncusu Lorenzen Wright cinayetinden son dakika haberi geldi! 2010 yılında vurularak öldürülen NBA oyuncusunun karısı Sherra Wright olaydan 9 sene sonra cinayete yardım ve yataklık yaptığını itiraf etti. Oldukça popülerken ortadan kaybolan ve daha sonra cesedi ıssız bir alanda bulunan Lorenzen Wright'in eşi Sherra Wright'ın eşinin ölümüne yardım etme nedeninin 1 milyon $'lık hayat sigortası olduğu da ortaya çıktı; kan donduran son dakika haberinin ayrıntıları da ortaya çıktı.


Mississippi doğumlu Lorenzen Wright, NBA'de oynarken 19 Temmuz 2019'da Memphis'te hayatını kaybetmişti. Polis ekiplerinin devam ettirdiği çalışmalar sonucunda Lorenzen'in eşi Sherra Wright'in cinayete yardım ve yataklık yaptığı ortaya çıktı. Sherra da "birinci dereceden cinayete yardım ve yataklık etme" suçunu kabul etti ve 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Peki cinayeti kim işledi? Son dakika ayrıntıları haberimizde...


2010'da gizemli bir şekilde kaybolduktan sonra vurularak öldürüldüğü tespit edilen NBA oyuncusu Lorenzen Wright'ın cinayeti ile ilgili davada flaş bir gelişme yaşandı. 35 yaşında yaşamını yitiren Wright'ın eşi Sherra Wright, "birinci dereceden cinayete yardım ve yataklık etme" suçlamasını Shelby İli Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada kabul etti.


Yargıç Lee Coffee, Sherra Wright'ı 30 yıl hapis cezasına çarptırdı. Coffee, cezasının yüzde 30'unu çektikten sonra şartlı tahliye edilebilecek. Bu da Sherra Wright'ın en az yaklaşık 9 yıl hapis yatacağı anlamına geliyor.


Wright, suçunu itiraf etmeye karar vermeden evvel eylül ayında birinci derecede cinayet suçlamasıyla hakim karşısına çıkacaktı. Lorenzen Wright, cansız bedeni Temmuz 2010'da Memphis'te bir arazide bulunduğunda 10 gündür kayıptı. Vurularak öldürülen Wright'ın cesedinin bu araziye bırakıldığı ortaya çıkmıştı.


7 yıl boyunca faili meçhul olarak kalan olayda Sherra Wright ve müşterek davalı Billy Turner Aralık 2017'de birinci derecede cinayetten suçlu bulunmuştu. Turner'ın davası eylül ayında görülecek. Turner, daha önce Lorenzen Wright'ın öldürülmesiyle ilişkilendirilen silahın sahibi olduğunu kabul etmişti.


CİNAYETİ PLANLADI!


Savcıların hazırladığı iddianameye göre Sherra Wright, Lorenzen Wright'ın cinayetini planladı, ancak ilk planda başarısız olunca bir bahçıvan olan ve Wright çiftiyle o dönemde aynı kiliseye gittiği tespit edilen (basında daha sonra Sherra Wright ve Billy Turner'ın sevgili olduğu iddia edilmişti) Billy Turner'a cinayeti işletti.1996 NBA Draft'inde ilk turda 7. sırada Los Angeles Clippers tarafından seçilen Lorenzen Wright, 1996-2009 arasında NBA'de 778 maça çıkmış ve Los Angeles Clippers, Atlanta Hawks, Memphis Grizzlies, Sacramento Kings ve Cleveland Cavaliers formalarını giymişti.


Sherra Wright, Lorenzen Wright'ın hayat sigortasından 2014'te 1 milyon Dolar almış ve bu parayı 6 çocuğu için kullanacağı yönünde bir anlaşma imzalamıştı.

Kaynak:internet haber
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNDEM