İSMET SAMSA KURBAN BAYRAM MESAJI

Haberi Paylaş

Tarih: 07 Ağustos 2019 14:42

İSMET SAMSA KURBAN BAYRAM MESAJI

Bayram’da birleştirici olmamız lazım, kimseyi ötekileştirmemiz lazım.

‘’ Bu cümleleri bütünleştirmek çok güzel bir söz vardır; sözünü süz de söyle, sınırını çiz de söyle, inci gibi diz de söyle, öyle söyle ki yar da beğensin ah yar da beğensin. Bayram için en büyük dileğim; insan olarak kimseyi kırmadan, varsa sıkıntılar uygun bir dille ve anlayış çerçevesinde çözüm üretmek lazım. Bu gayeyi gerçekleştirecek elmas değerindeki en büyük gücü; en büyük sermayesi dildir. Dili iyi kullanırsak ulaşılamayacak hayallerimiz,sevgiyi tattıramayacağımız hiçbir kalp kalmayacaktır.Onun için sözümüze, sazımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca birleştirme adına, uzlaştırma adına, edep çerçevesi içerisinde birbirleriyle diyalog koridorlarını daha sağlam tutmalarını istiyorum. 


Van halkının diğer bayramlarda olduğu gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Yapıcı olmalarını istiyorum. Birlik ve beraberlik kavramları çerçevesinde en büyük sorunları bile basit bir şekle getirip üstesinden gelmelerini istiyorum. Her ne olursa olsun her şey iyilik üzerinde iyilik dağıtma üzerinde olsun.


Bayram denince aklıma ilk gelen şeyler; yeni alınmış elbiseler, ayakkabılar ve güzel giysiler olurdu. Tabi şimdi ise büyük sorumluluklarımız var. Özellikle aile sorumlulukları, aile bireylerine karşı olan sorumluluklar, komşuya olan sorumluluklar ve milli mirasa olan sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklar her zaman aklın ucunda tutulması gerekiyor.


Çocukken bayramları çok daha iyi yaşanıyor. Sabah kalkıp komşuları gezmeler, bayramın o derin ve güzel tadından almalar çok farklıydı. Herkes aynı aile bireyiymiş gibi birlik ve beraberlik sevgi saygı birlikte yaşatılırdı. Şimdi ise o güzel günleri çok özlüyoruz.’’ dedi.


Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

RÖPORTAJ