Denizli\'de 6.0 büyüklüğünde deprem

Haberi Paylaş

Tarih: 08 Ağustos 2019 21:14

Denizli'de 6.0 büyüklüğünde deprem

Denizli'de saat 14.25'te merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bundan 6 dakika öncesinde ise 4,2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem nedeniyle yıkılan binalar olurken can kaybı ise yaşanmadı.

İzmir'de sabah saatlerinde meydana gelen depremin ardından Denizli de art arda iki kez sallandı.

Saat 14.25'te merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Şiddetli deprem niteliğindeki sarsıntı, 7.09 kilometre derinlikte gerçekleşti.

AFAD verilerine ilçede  göre saat 14.19'de ise 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Bu depremin derinliği ise 17,79 kilometre olarak kaydedildi.

YIKILAN BİNALAR VAR

İl genelinde çok sayıda bina ağır hasar gördü, Bozkurt ilçesinde ise yıkılan binalar oldu. Enkaz altından çıkarılan vatandaşlar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Olası yangınlara karşı önlem amacıyla şehirde birçok bölgeye verilemiyor.


HASARLI BİNA UYARISI

Yetkililer, hasarlı binalara girilmemesi yönünde vatandaşları uyarıyor. Depremden etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmaları başladı. Hasar tespit çalışmalarında Çardak ilçesinde kullanılmayan bir cami ile iki evin duvarının yıkıldığı, 10 evde çatlaklar oluştuğu belirlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun incelemelerde bulunmak için bölgeye gideceği öğrenildi.

27 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

Deprem, Denizli'nin yanı sıra Isparta, Denizli, Afyon ve Burdur’da hissedildi. Bu illerdeki toplam 27 kişi depremden etkilendi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada deprem sırasında korkarak camdan atlayan bir kişi hafif şekilde yaralandığı bildirildi. 4 kişi de yaşadığı panik nedeniyle hastanelere başvurdu. 

Kaynak:ntv
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNDEM