BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Erdoğan\'dan Fransa\'ya Kur\'an tepkisi! Siz aşağılıksınız

Haberi Paylaş

Tarih: 08 Mayıs 2018 17:42

Erdoğan'dan Fransa'ya Kur'an tepkisi! Siz aşağılıksınız

Fransa'da Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması yönündeki bildiriye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki geldi. Erdoğan Batı'ya ''biz sizin kutsalınıza saldırmayacağız sizi alaşağı edeceğiz. Çünkü siz aşağılıksınız'' diyerek tepkisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde Fransa'da Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması yönündeki bildiri de vardı. Bildiriye çok sert tepki gösteren Erdoğa siz bizim kutsalımıza saldırsanız da biz sizin kitabınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz diyerek Batı'Ya mesaj verdi. İşte Erdoğan'ın o konuşması:


Suriye yönetimiyle geçmişte hem sınır komşumuz hem de kardeşlerimizin temsilci olarak görüşürken samimiydik. Rejim kendi halkına zulmetmeye başladığında Suriyeli kardeşlerimize verdiğimiz destekte de aynı derecede samimi olduk.


ÖMÜRLERİNDE İNCİL'İ OKUMUŞLAR MI?


Fransa’da kendini bilmez bir grup çıkmış Kuran’ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bir bildiri yayınlamış bunu söyleyenlerin Kuran’ı Kerim’den haberlerinin olmadığı çok belli de acaba ömürlerinde kendi kitapları İncil’i veya Tevrat’ı veya Zebur’u okumuşlar mıdır?

SİZİ ALAŞAĞI EDECEĞİZ


Okusalar herhalde İncil’in de yasaklanmasını isterler ama bunların böyle bir derdi asla yok. Biz batı ülkelerini İslam Türk yabancı düşmanlığı konusunda uyardıkça adımız kötüye çıkıyor. Ey batı bak bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça şunu bilesiniz ki biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz bunu da bilin.


SİZ KİMSİNİZ Kİ...


Siz kimsiniz ki de bizim kutsallarımıza saldırıyorsunuz. Biz sizin ne denli aşağılık olduğunuzu biliyoruz. Bunu zaten her yerde yaptınız. Ne kadar siz bunları yapsanız da biz sizlerin kutsallarınıza saldırmayacağız. Çünkü biz siler gibi aşağılık değiliz. Bizim bir duruşumuz karakterimiz yapımız var. Biz kime nerede hangi dille konuşulacağını iyi biliriz.


HAKİKATLERİ HAYKIRMAYI SÜRDÜRECEĞİZ


Onun için de kim ne derse desin biz hakikatleri haykırmayı sürdüreceğiz.Açık ve net söyleyeceğiz 600 isimden oluşan bir listeyle halkımızın karşısına çıkacağız. Listede yer alanlar alamayanlar olacak biz bunu bir kuyumcu hassasiyetle yapacağız.Yer alanlar almayanlar bizi anlayışla karşılaması gerekir.

Kaynak:İNTERNETHABER
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA