NEW HOLLAND AKKÖPRÜLÜ ZİRAİ ALATLER 2
İsrail Gazze\'de katliam yapıyor! Ölü sayısı çok arttı son durum

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Mayıs 2018 14:20

İsrail Gazze'de katliam yapıyor! Ölü sayısı çok arttı son durum

GAZZE'den gelen son dakika haberler arka arkaya geliyor. Gazze'de İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 16 kişi hayatını kaybederken, 500'den fazla yaralı var. ABD Aviv’deki büyükelçiliğini bugün Kudüs'e taşıyor. Olaylarda bu sebepden patladı. Filistin sokağa inerken İsrail katliama girişti.

ÜÇ büyük dinin kutsal mekânlarına ev sahipliği yapan Kudüs bugün en zor günlerinden birine daha tanıklık ediyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın aralık ayında açıkladığı karar uyarınca, Tel Aviv’den taşınan ABD Büyükelçiliği Kudüs’te açılıyor. Trump yönetimi, taşınma törenini İsrail’in 70’nci kuruluş yıldönümüne denk getirdi. Filistinliler sokakta... İsrail askerleri göstericilere gerçek mermilerle saldırıyor. AA'nın son dakika haberine göre Gazze'de ölü sayısı 16'a yükseldi.. 500'ü aşkın Filistinli de yaralanırken, bunlardan 253'ünün gerçek mermilerle vurulduğunu belirtildi.

16 ÖLÜ ONLARCA YARALI VAR... ABD Büyükelçiliği'nin açılışını protesto için onbinlerce Filistinli bugün sokaklara indi. Gazze başta olmak üzere birçok bölgede Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. Anadolu Ajansı son dakika haberinde Gazze'deki gösterilere İsrail askerlerinin gerçek mermilerle saldırması sonucu 16 kişi hayatını kaybederken, 500'den fazla Filistinli de yaralandı. Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada da Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında düzenlenen gösterilerde şu ana kadar 253'ü gerçek mermiyle olmak üzere, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle 390 Filistinlinin yaralandığı kaydedildi.

Kaynak:internethaber
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNCEL