NEW HOLLAND AKKÖPRÜLÜ ZİRAİ ALATLER 2
İpekyolu Belediyesi Engelsiz kafe ve satış mağazasını halaylar eşliğinde açtı

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Mayıs 2018 15:46

İpekyolu Belediyesi Engelsiz kafe ve satış mağazasını halaylar eşliğinde açtı

İpekyolu Belediyesi bir ilke daha imza atarak tamamıyla engelli bireylerimizce işletilecek ve bu bireylerin ürettiği ürünlerin satılacağı, bu özelliği ile de Türkiye'de bir ilk olan "ENGELSİZ KAFE & İPEK SATIŞ MAĞAZASI" nı törenle hizmete açtı.

Van Valisi Murat Zorluoğlu, il protokolümüz ve geniş bir davetli topluluğunun katıldığı açılış töreni renkli anlara sahne oldu. 

Açılışta Engelsiz Yaşam Akademisi Müzik Grubu ve Burharkent’ten gelen engelli misafirlerimiz sahne alarak şarkı ve şiirleri ile gönüllere dokundular.

Azim, irade ve inançla aşılan engellerin adeta simgesi olan engelli bireylerimiz, hem üretim, hem satış yapacakları kafede ilk misafirlerini ağırlamaktan çok mutluydular.

İpekyolu Belediyesi hizmet binasının giriş katında hizmet verecek kafenin açılışında bir konuşma yapan Van Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu, kafenin yapımı ve işletmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk de kafenin ilimiz ve engelli vatandaşlarımız için bir şans olduğunu vurgulayarak, böyle bir organizasyona imza atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


GÜNCEL