NEW HOLLAND AKKÖPRÜLÜ ZİRAİ ALATLER 2
Van\'da Kaçak Avcılıkla Mücadele

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Mayıs 2018 17:00

Van'da Kaçak Avcılıkla Mücadele

Van'ın Muradiye ve Erciş ilçelerinde kaçak avlandığı belirlenen 4 ton 300 kilogram inci kefaline el konuldu.

Van'ın Muradiye ve Erciş ilçelerinde kaçak avlandığı belirlenen 4 ton 300 kilogram inci kefaline el konuldu.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün açıklamasına göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleriyle 15 Nisan-15 Temmuz tarihlerinde avlanması yasaklanan inci kefalinin neslinin korunmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.


Bu kapsamda, Muradiye ilçesi Alparslan Jandarma Karakol ekiplerince Ünseli bölgesinde düzenlenen operasyonda kaçak avlanarak çuvallara doldurulan 4 ton 150 kilogram inci kefali ele geçirildi.


Muradiye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, kaçak avlanan bir kişiye bin 322 lira idari para cezası uyguladı.


Ayrıca, Erciş'te Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ilçe jandarma ekiplerince yapılan denetimlerde de 150 kilogram balığa el konuldu.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Görentaş, kaçak avcılıkla mücadelede daha etkin ve hızlı bir çalışma yürütmek amacıyla av yasağı öncesinde jandarma birimlerini ziyaret ettiklerini anımsattı.


Yürütülecek çalışmalar hakkında güvenlik güçleriyle bilgi alışverişinde bulunduklarını aktaran Görentaş, yasak döneminde yürütülen çalışmalarla kaçak avcılık yapanlara fırsat verilmediğini vurguladı.


Kaynak:haberler.com
Yorum Ekle

kod


GÜNCEL