NEW HOLLAND AKKÖPRÜLÜ ZİRAİ ALATLER 2
Ramazan\'da Şehri Tuşba\'da kardeşlik sofrası kurulacak

Haberi Paylaş

Tarih: 15 Mayıs 2018 12:24

Ramazan'da Şehri Tuşba'da kardeşlik sofrası kurulacak

Tuşba Belediyesi, kurulduğu 2014 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği ‘Şehr-i Tuşba’da Şehr-i Ramazan’ kardeşlik sofrası, bu Ramazan ayında da vatandaşları ağırlayacak.

Ramazan ayında kuracakları ‘Kardeşlik Sofrası’ hakkında bilgi veren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, bu ayın sabır ve rahmet, huzur ve muhabbet ayı olduğu gibi aynı zamanda hali vakti yerinde olanların maddi durumu iyi olmayanları doyurulduğu ve giydirdiği, yoksulların himaye edildiği, dul ve yetimlere kol kanat gerildiği, bireysel ve toplumsal manada nice iyiliklerin ve güzelliklerin yaşandığı bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu söyledi.‘KARDEŞLİK SOFRASI BÜTÜN MAHALLELERDE KURULACAK’

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün her yıl olduğu gibi bu yıl da organize ettiği ‘Kardeşlik Sofrası’nın Ramazan ayı boyunca Tuşba’nın her mahallesinde vatandaşlara hizmet vereceklerini kaydeden Başkan Özgökçe, “Kardeşlik soframızda her gün yaklaşık bin 500 kişiyi ağırlayacağız. Rahatsız olan veya soframıza gelemeyecek durumda olan yaklaşık 500 aileye de her gün 4 çeşit sıcak yemek sefer taslarıyla evlerine teslim edeceğiz. ‘Şehr-i Tuşba’da Şehr-i Ramazan’ kardeşlik soframızda verilecek olan iftar yemeğinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi, tasavvuf müzikleri, Hacivat-Karagöz ve çeşitli çocuk etkinlikleri ile geleneksel Ramazanı Ramazanın ruhuna uygun bir şekilde Van’da örnek belediyecilik anlayışıyla yaşatıyoruz. Ramazan duygusunu doya doya yaşamak isteyen herkesi soframıza bekliyoruz” dedi.


Kaynak:VAN GAZETESİ
Yorum Ekle

kod


GÜNCEL