BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Zahir Kandaşoğlu,”Ülkede üretilen ürünlerin ve ham maddenin…”

Haberi Paylaş

Tarih: 09 Mart 2018 17:56

Zahir Kandaşoğlu,”Ülkede üretilen ürünlerin ve ham maddenin…”

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı hükümet ile iş birliği içinde hareket edeceğini söyledi. Kandașoğlu, aynı zamanda amacımız; sanayi odası’nın hem taleplerini ve önerilerini Ankara’ya iyi duyurmak ve hem de hükümet programında kendi sorumluluk sahamız çerçevesinde mevcut unsurlarla ilgili bir değerlendirmede bulunmaktır.” ifadelerini kullanarak, ülkede üretilen sanayi ürünlerinin ekonomideki payının artırılmasının önemine vurgu yaptı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Zahir Kandaşoğlu, “Mevcut sorunların aşılarak, yeni olanakların yaratılması birlikte yürüteceğimiz istişare ve mesai sonucunda ortaya çıkacaktır. Umuyorum ki, bu iyi bir başlangıç olur ve devamı da iyi gelir.” şeklinde konuştu.

Hükümet programında ekonominin üretime dayalı olarak büyütülmesinin yer aldığına dikkati çeken Kandaşoğlu, “Ülkede üretilen ürünlerin ve ham maddenin katma değer kazanarak, öncelikle iç pazarda ardından ihraç pazarlarında değerlendirilmesi temel vizyon olarak ortaya konmuştur. Bu çerçevede sizlere büyük görevler düşüyor.” ifadesini kullandı.

Sanayi Odası Kurucu Başkan Kandaşoĝlu niceliğe değil niteliğe önem verdiklerini belirtti.

Zahir Kandaşoğlu’nun sosyal medya konuşmaları:

“1(Saygıdeğer Van halkı; Bunu çok iyi bilmelisiniz ki, Benim Tekrar Van Ticaret Ve Sanayi Odasına Aday olmamın nedeni VATSO'dan dolayı çok zarar gördüğünüz içindir. Sizlerin bana yaptığınız sert sitemlerden dolaylıdır. VATSO eski günlerine kavuşması sizin elinizdedir.

2 (Bugün mükemmel sizlere yakışır bir seçim bürosu açılışını yaptık. Tüm Van halkını bekliyorum. VATSO'ya üye olan veya olmayan gelin sloganımız gelecek kuşaklara borcumuz var. Van’ın vizyonu 19 altın Proje ile gelin. Şimdi sıra sizde.” 

Zahir KANDAŞOĞLU Kimdir?

1962 yılında Van’da doğdum. Evli iki çocuk babasıyım. Eğitim hayatımı sırası ile;Van Çiçekli beldesi ilk okulu,Edremit Ortaokulu ve meslek lisesi ile tamamladım. Askerlik görevimi 1980-81 yılları arasında Gelibolu Ortaköy’de tamamlayarak, 1981 yılında Doğu kolektif şirketini kurup aktif ticari hayatıma başladım. 1986 yılında büyüyen işlerimi Doğu İnşaat Limited Şirketi unvanı altında birleştirdim. 1996 yılında Doğu Otomotiv Ticaret Limited Şirketini kurarak OPEL bölge bayiliğini aldım. 1995 yılında 1. ligde mücadele eden Vanspor A.Ş’de 4 yıl Mali İşlerden Sorumlu Yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı,1989-1998 yıllarında PÜİS (Petrol Üreticileri İşverenler Sendikası) Van temsilciliği ile Batman Şube Başkanlığı,1994 yılında Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği ve TOBB kurultay delegeliği, 27.11.2001 yılında VATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum.

2001 yılından buyana Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul Delegeliği görevini yürütmekteyim. VATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevim sırasında ilimizin ve bölgemizin sorunlarının çözümü ve gelişimine yönelik birçok rapor hazırladım.Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yanında halen Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı, Van Yatırım Danışma Kurulu Üyeliği, Van Ekonomi Konsey Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmekteyim. On Mart 2011 yılında bu görevlerimin tümünden istifa ederek milletvekili aday adaylığında bulundum.

Doğu Şirketler Grubu adı altında halen;- Doğu Otomotiv San. Tic. Ltd Şti., OPEL, CHEVROLET bölge bayilikleri, Doğu İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.,- Doğu Petrol Ürünleri Ltd. Şti., Petrol Ofisi bayiliği,- Doğu Medya A.Ş, Van TV, Doğu Radyo ve Doğu Sigorta unvanları ile Ticari faaliyetlerim devam etmektedir.

Ayrıca 2008’den buyana açılan Doğu Beton, hazır beton üretimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük istihdam alanlarından birini yaratan Doğu Şirketler Grubu yılda an az 400 kişiye istihdam olanağı sağlamaktadır, Bu çerçevede her yıl vergi rekortmenleri sıralamasında yer alan Doğu Şirketler Grubu ülke ve bölge ekonomisinin gelişimine önemli katkılarda bulunmaktadır.Kaynak:VAN GAZETESİ, WAN HABER, TARAFSIZ VAN HABER,
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNDEM