BU HAFTANIN TREND BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Zihninizi Eğitmenin 7 Yolu - ALBERT YETKİN

ALBERT YETKİN

1.      Her gün egzersiz yapın


Sadece zihninizi değil bütün vücudunuzu çalıştırmanız gerekir. Çünkü spor yapmak endorfin salgılamanızı sağlar ve bu sayede kendinizi daha huzurlu ve daha mutlu hissedersiniz. Mutluluk ise, hem vücudunuzu hem zihninizi çalıştırmanız için sizi desteler.


 


2.      Sağlıklı kahvaltı edin


Vücudunuzu nasıl beslenerek güne hazırladığınız çok önemlidir. Doğru besinler beyninizin maksimum düzeyde çalışmasını sağlar.


 


3.      İnternet


İnternette zihin çalıştırıcı egzersizlerin bulunduğu pek çok site var. Bu sitelere girerek beyninizi çalıştırabilirsiniz. Bu sitelerin hedefi hafıza, hız, problem çözme yeteneği, dikkat ve esnekliği pekiştirmektir.


 


4.      Çok televizyon izlemeyin


Bizim neslimiz televizyonla büyüdü ve hala televizyon hayatımızın önemli bir parçası. Fakat televizyon ve sosyal arkadaşlık sitelerinde çok fazla vakit geçirmek beyninizin aktivitesini minimuma indirir. Bundan kaçınmak için televizyon ve sosyal ağlara ayırdığınız zamanı azaltın ve daha çok puzzle, bulmaca çözün.  


 


5.      Her gün yeni bir şey öğrenin


Her gün yeni şeyler öğrenmek zihninizi keskin tutar. Dans etmeyi, yeni bir dili veya resim yapmayı öğrenerek hem eğlenebilir hem de beyninizi çalıştırabilirsiniz.


 


6.      Farklı şeyler yapın


Yeni öğrenmeye karar verdiğiniz şeyi tekrar tekrar yapın. Beyininiz bunu, her seferinde, yeni bir yolla yapmaya çalışacak ve doğal olarak kendini çalıştıracaktır.


 


7.      Meditasyon


8.      Meditasyon bize pek çok şey kazandırır. Farklı bakış açısı, mutluluk, yeni şeyler başarma yeteneği... vb. üstelik meditasyon, yıllar içinde, zihninizin daha da gelişmesine yardımcı olur.


Huzurlu günler dileriz!En Çok Okunanlar